HPE Kalibel

HPE Kalibel Nedir ?

HPE Kalibel hakkında teknik bilgiler ve kullanım amaçları nelerdir ?
HPE Kalibel, bir ısı yalıtımı malzemesidir ve pek çok yerde kullanılır. Kullanımına göre boyut ve yoğunlukta değişiklikler olabilir. Değişik kaplama malzemeleri, şilte, levha, boru ve dökme şeklinde kullanılır. Akustik düzenleme sağlar. Sıcak ve rutubetten etkilenmez. Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ya da paslanma yapmaz, böcekler tarafından tahrip edilemez bir malzemedir.
Beyaz Alçıpanlı HPE Kalibel
Yeşil Alçıpanlı HPE Kalibel
Kırmızı Alçıpanlı HPE Kalibel
Bordo Alçıpanlı HPE Kalibel
Boardex Alçıpanlı HPE Kalibel
Aquapanel Kaplı HPE Kalibel
Betopan Kaplı HPE Kalibel
OSB Kaplı HPE Kalibel
Diamant Kaplı HPE Kalibel

Sıkça Sorulan Sorular

HPE Kalibel ürünler, levha, boru veya önceden şekil verilmiş elemanlar halinde, yapıların ısı ve ses yalıtımında ve ambalaj sanayiinde yoğun bir şekilde kullanılırlar.

HPE, EPS, PU, mineral yünler (Camyünü ve taşyünü) vb. tüm ısı yalıtım malzemeleri sağlığa zararlı değildir. Bu ürünlerde CE belgesinin olması, çevreye ve insana en az zararı veya hiç zararı olmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle CE belgeli ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir.

HPE Kalibel bir hidrokarbon olup parlama noktası 360°-370°C’dir.(DIN 54836).Kendiliğinden yanabilmesi için ortam sıcaklığının 490°C’ye ulaşması gerekir (ASTM 1929).

Sonsuz ömürlüdür. Bina durdukça yalıtım görevine ilk günkü performansı ile devam eder. EPS, geniş bir yoğunluk aralığında üretilebilir, uygulama seçenekleri sunar.