EPS Kalibel

EPS Kalibel Nedir ?

EPS Kalibel hakkında teknik bilgiler ve kullanım amaçları nelerdir ?
EPS Köpük termoplastik, kapalı gözenekli, polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapışması yolu ile üretilen bir ısı yalıtım malzemesidir. EPS “Genleştirilmiş Polistren” kelimesinin kısaltılmışıdır ve bu malzemenin %98'i hareketsiz kuru havadan oluşur.
Beyaz Alçıpanlı EPS Kalibel
Yeşil Alçıpanlı EPS Kalibel
Kırmızı Alçıpanlı EPS Kalibel
Bordo Alçıpanlı EPS Kalibel
Boardex Alçıpanlı EPS Kalibel
Aquapanel Kaplı EPS Kalibel
Betopan Kaplı EPS Kalibel
OSB Kaplı EPS Kalibel
Diamant Kaplı EPS Kalibel

Sıkça Sorulan Sorular

EPS ürünler, levha, boru veya önceden şekil verilmiş elemanlar halinde, yapıların ısı ve ses yalıtımında ve ambalaj sanayiinde yoğun bir şekilde kullanılırlar.

XPS, EPS, PU, mineral yünler (Camyünü ve taşyünü) vb. tüm ısı yalıtım malzemeleri sağlığa zararlı değildir. Bu ürünlerde CE belgesinin olması, çevreye ve insana en az zararı veya hiç zararı olmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle CE belgeli ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir.

EPS bir hidrokarbon olup parlama noktası 360°-370°C’dir.(DIN 54836).Kendiliğinden yanabilmesi için ortam sıcaklığının 490°C’ye ulaşması gerekir (ASTM 1929).

Sonsuz ömürlüdür. Bina durdukça yalıtım görevine ilk günkü performansı ile devam eder. EPS, geniş bir yoğunluk aralığında üretilebilir, uygulama seçenekleri sunar.