Poliüretan Duvar Paneli

BEYAZ ALÇIPANLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
YEŞİL ALÇIPANLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
KIRMIZI ALÇIPANLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
BORDO ALÇIPANLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
GUARDEX ALÇIPANLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
FİBERCEMENT KAPLI DEKORATİF TAŞ DESENLİ CAM POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
FİBERCEMENT KAPLI DOĞAL TAŞ DESENLİ POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
FİBERCEMENT KAPLI ÖRME TAŞ DESENLİ POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
FİBERCEMENT KAPLI TAŞ DESENLİ POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
AQUAPANEL KAPLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
BETOPAN KAPLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
OSB KAPLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ
DİAMANT KAPLI POLİÜRETAN DOLGULU DUVAR PANELİ

Sıkça Sorulan Sorular

Taş yünü ve cam yünü yalıtımlı duvar panelleri, projelendirme aşamasında teknik ve estetik açıdan kolaylık sağlayacak alternatifler sunmasının yanı sıra, yangına karşı güvenilirliğiyle de tercih edilen ürünlerdir. A sınıfı yanmazlık özelliği taşıyan taş yünü yalıtım tabakası otomatik olarak dilimlendirilmekte, lifler panel yüzeyine dik olarak çevrilmekte ve böylece panelin basınca karşı dayanımı artırılmaktadır. Dilimlenen ve çevrilen her levha, panelde kırılmayı engelleyecek şekilde, şaşırtılarak yerleştirilmektedir. Bu paneller, projeye bağlı olarak, yatay veya dik olarak kullanılabilmektedir. Taş yünü ve cam yünü dolgulu paneller, kesintisiz panel üretim hattında üretilmektedir.

  • Poliüretan karbamat bağlantıları ile birleştirilen organik üniteler zincirinden oluşan bir polimerdir. Esnek ve esnemeyen köpükler, dayanıklı elastomerler ve yüksek performanslı yapıştırıcılar, sentetik lifler, contalar, prezervatifler, halıların alt kısmı ve sert plastik yapımında kullanılırlar.
  • Poliüretan, bütün boru sistemlerinde -200°C ile +140°C arasında ve mineral yünlü olarak da +315°C ye kadar kullanılabilen, üstün bir ısı izolasyon malzemesidir. Basınca da dayanıklı olup, taşıdığı akışkan ve ceket boru arasında bir sandviç oluşturur. Ses izolasyonu sağlar.
  • PU köpükler boşlukların doldurulmasında, ısı yalıtımı işlerinde, ses yalıtımında, bağlama işlerinde ve de pasif ateşten koruyucu olarak kullanılabilir. Günümüzde yapı ve inşaat işlerin, yalıtım aşaması olmadan düşünmemiz imkansızdır. Bu nedenle de yalıtım malzemeleri inşaatın öncelikli materyalleri arasında yer alır.
     
 
 

Poliüretan'ın Kimyasal Şeması