Poliüretan Kalibel

Poliüretan Kalibel Nedir ?

Taş yünü hakkında teknik bilgiler ve kullanım amaçları nelerdir ?
Poliüretan, bütün boru sistemlerinde -200°C ile +140°C arasında ve mineral yünlü olarak da +315°C ye kadar kullanılabilen, üstün bir ısı izolasyon malzemesidir. Basınca da dayanıklı olup, taşıdığı akışkan ve ceket boru arasında bir sandviç oluşturur. Ses izolasyonu sağlar.
Beyaz Alçıpanlı Poliüretan Kalibel
Yeşil Alçıpanlı Poliüretan Kalibel
Kırmızı Alçıpanlı Poliüretan Kalibel
Bordo Alçıpanlı Poliüretan Kalibel
Boardex Alçıpanlı Poliüretan Kalibel
Aquapanel Kaplı Poliüretan Kalibel
Betopan Kaplı Poliüretan Kalibel
OSB Kaplı Poliüretan Kalibel
Diamant Kaplı Poliüretan Kalibel

Sıkça Sorulan Sorular

Poliüretan karbamat bağlantıları ile birleştirilen organik üniteler zincirinden oluşan bir polimerdir. Esnek ve esnemeyen köpükler, dayanıklı elastomerler ve yüksek performanslı yapıştırıcılar, sentetik lifler, contalar, halıların alt kısmı ve sert plastik yapımında kullanılırlar.

Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtım Uygulamasının ömrü ne kadar sürelidir ? Sprey Poliüretan Köpük 20 yıl sonraki ölçüm verilerine göre ısı iletkenlik ve ısı yalıtım ürünlerinde olması gereken özelliklerini sürdürdüğü görülmektedir. Sprey Poliüretan köpüğün toplam ömrü 80-90 yıl olarak kabul edilmektedir.

Poliüretan sistemlerin belirli oranda karıştırılmasıyla poliüretan köpük elde edilir. Bu malzeme yüksek oranda ısı, ses ya da su yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle diğer ısı ve ses yalıtım malzemelerine göre daha ön plandadır.

Poliüretan köpük uygulaması sadece iyi bir ısı yalıtımı sağlar , su yalıtımına ve ses yalıtımına yardımcı bir yalıtım ürünüdür. Fakat bu poliüretan uygulamasının %100 olarak su yalıtımı ve ses yalıtımı yaptığı anlamına gelmez.

  • Poliüretan, bütün boru sistemlerinde -200°C ile +140°C arasında ve mineral yünlü olarak da +315°C ye kadar kullanılabilen, üstün bir ısı izolasyon malzemesidir. Basınca da dayanıklı olup, taşıdığı akışkan ve ceket boru arasında bir sandviç oluşturur.

  • Poliüretan uygulaması yapılacak alanın, ıslak olmaması gerekmektedir.

  • Uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz olması gerekmektedir.

  • Isı iletim katsayısı 0,017 – 0,019 Kcal/m h °C arasındadır.

  • Diğer yalıtım malzemelerine göre ısı geçirgenliği en düşük mamuldür.

  • Yaşam ömrü yaklaşık bir asırdır.

  • Kolay uygulanır.

  • Ses izolasyonu sağlar.