Parke Altı Şilte

İnşaat alanında da sık sık tercih edilen şilteler, zemin sağlamlığı ve çeşitli hataları önlediği düşünülerek tercih edilmektedir. Tercih edilen şiltenin kalitesi ne kadar yüksek ise sunduğu avantajlar ve korumalarda aynı oranda artmaktadır.

Şilte kullanım isteği ve amaçlarına göre değişiklikler göstermektedir. Ses yalıtımı alanında etkili olduğu gibi laminat parke döşenecek alanlarda zemin ve parke arasındaki bağlantı için tercih edilebilmektedir. Nem ve rutubet kim rahatsız edici durumları engellemek adına da çeşitli avantajlar içeren Şilte ayrıca parkelerinizin daha uzun ömürlü kullanılmasına katkıda bulunmaktadır. Özellikle ses yalıtımı alanında da etkisi söz konusu olan bu madde birçok avantajları kolayca sunmaktadır.

Ses yalıtımı malzemeleri arasında sıkça tercih edilen parke şiltesi, ses kayıplarını engellemek ve insanları rahatsız eden gürültü sorununu ortadan kaldırmak adına kullanılmaktadır. İçerdiği yapısal özellikleri ile yüksek oranda ses yalıtımı sunması gerek ev gerekse iş alanlarımızda rahatsız edici gürültülerin önüne geçmek adına birebirdir.

Parke altı şiltesi uygulanma şekli ise , parke ve yer döşemelerinin alt bölümüne yapılmaktadır. Mevcut parke ve zemin arasındaki var olan boşlukları doldurarak parkenin daha kullanışlı ve uzun ömürlü olmasına olanak sağlamaktadır. Parke altına şilte döşenmesinin nedeni zemin ve parke arasındaki bağlantıyı oluşturmaktır.

Şilte veyahut diğer bilinen adı ile parke şiltesi, ses ve ısı yalıtımı gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi adına parkelerin altına serilerek kullanılan, uygulanması oldukça kolay ve yararlı ses yalıtım malzemelerinden birisidir. Ses yalıtım alanında sunduğu yararları ile yüksek tercih oranına sahip parke şilte, oldukça güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.